Norton Değerlendirmesi

Norton antivirüs yazılım sektörünün en iyi tanınan markalarından biridir ve 1991 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. 2007 yılının ilk yarısında Norton antivirüs / güvenlik yazılımları ürünleri pazar payının %61'ine sahipti ve bilgisayar koruma alanında herkes tarafından tanınan bir marka oldu. Pazardaki başarılarına rağmen, çok tanınmış ve çok yaygın olarak kullanılan bir ürüne sahip olması nedeniyle, Norton yaptığı hata nedeniyle tahmin edebileceğiniz gibi medyada pek çok eleştiriye maruz kaldı. Norton karmaşık kurulumu kaldırma işlemi nedeniyle kötü bir şöhrete sahiptir. Ürün kaldırma aracı ürünün sadece bellirli bileşenlerini kaldırmakta, diğerlerini bırakmaktadır; ancak bu Antivirüs yazılımı alırken sizin seçminizi etkilemeli mi?

Norton

Uyumluluk

Windows Uyumlu
Apple Mac Uyumlu
Android Uyumlu
iPad/iPod Uyumlu

Güvenirlik ve Güvenlik

Norton'un antivirüs / bilgisayar güvenliği alanındaki deneyimini baz alarak, hiçbir sıkıntı yaratmaksızın veya çok az problem yaşayarak zararlı yazılımları kaldıran yüksek kaliteli bir ürün beklentiniz oluşur. (Böylesine önemli bir yazılımın bir şeyi atlaması bilgisayarınızın sonu olabilir) Ne yazık ki, Norton antivirüs ürünü ile ilgili beklentiler gerçeklerle uyuşmamaktadır. Antivirüs testinde Norton'un antivirüs yazılımı çok sıklıkla tamamen zararsız yazılımları tehlikeli olarak algılamaktadır. Kullanım esnasında, bu daha önceden var olan tamamen zararsız yazılımlarınızı güvenliğiniz için tehdit olarak algılaması ve bu yazılımları kullanılmaz kılması anlamına gelmektedir. (Yazılımın önerisini dikkate alıp karantinaya alırsanız)

Zararlı Yazılımları Kaldırır
Zararlı Yazılımları Kaldırır

Zararlı Yazılımları Kaldırır

Casus Yazılımları Kaldırır
Casus Yazılımları Kaldırır

Casus yazılımlar bilgisayarınızda ne yaptığınızı gizlice izler. Amaçları parolaları, banka ve kredi kartı bilgilerini ele geçirmektir.

Ağ Koruması
Ağ Koruması

§Hangi web sitelerinin güvenli ve güvenilir olduğunu algılar.

Kimlik Avı yapan web sitelerini engeller
Kimlik Avı yapan web sitelerini engeller

Genellikle sahte bir e-postaya tıkladıktan sonra kişisel bilgilerinizi çalmak için tasarlanan dolandırıcılığa yönelik web sitelerini engeller.

Gerçek Zamanlı Koruma
Gerçek Zamanlı Koruma

Gerçek Zamanlı Koruma arka planda çalışır ve sisteminizi sürekli olarak izleyerek zararlı yazılımları sabit diskinize gitmeden önce engeller.

Reklam Destekli Yazılımları Kaldırır
Reklam Destekli Yazılımları Kaldırır

Reklam Destekli Yazılımlar, başlıklar ve açılır pencereler gibi reklam materyallerini otomatik olarak görüntüleyen veya indiren zararlı programlardır.

Özellikleri

VPN İnternet Güvenliği
VPN İnternet Güvenliği

Tanınmadan ve güvenli bir şekilde çevrim içi gezinin. Hackerların verilerinizi ele geçirmelerini engellemek üzere İnternet bağlantınızı şifreli konuma getirin.

Programlanmış Taramalar
Programlanmış Taramalar

Sistem antivirüs taraması için taranacak konumlar ile birlikte kendi programınızı ayarlayın.

Destek ve Müşteri Hizmetleri

Norton sıklıkla müşteri desteği nedeniyle utanç verici durumlara düşmektedir. Norton'un "güvenlik uzmanlarının" kullanıcılara pek çok kez bilgisayarlarına virüs bulaştığını ve düzeltilmesi gerektiğini söyledikleri raporlanmıştır. Tabi ki virüs bulaşmamıştır ve güvenlik uzmanları kullanıcılardan düzeltme için bir ücret tahsil etmektedirler. Norton destek tarafından "dolandırıldığımızı" hiç düşünmedik, ancak bu olay hiç de hoşumuza gitmedi. Norton'da yardım almak için bir kişi ile görüşme noktasına gelebilmek olması lâzım geldiği kadar kolay bir olay değil; yapabileceğiniz en iyi şey Google'dan "İletişim" sayfasını aramak. Buraya eriştiğinizde, size antivirüs pazarına destek sunmak ve almak için mükemmel bir yol olan "Canlı Sohbet" desteği sunulmaktadır. Canlı desteğin yanı sıra Norton telefonla da destek vermektedir. Sinir bozucu olay ise aranacak numarayı elde etmek için bir form doldurmanız gerekiyor. Destek aradığınız noktada hayal kırıklığına uğruyorsunuz. Daha sonra iletişim kurmak için bir yol aramak üzere İnternet sitelerine baktığınızda daha da canınız sıkılacak. Norton için karar verirken bunu göz önüne alın.

Telefon Desteği
Telefon Desteği

Faturalama ve teknik sorular için 7/24 telefon desteği

Canlı Sohbet Desteği
Canlı Sohbet Desteği

Müşteri hizmetleri herhangi bir konuda hızlı yanıt veren canlı sohbeti de içerir.

Özellikleri

 • Zararlı Yazılımları Kaldırır
 • Casus Yazılımları Kaldırır
 • Ağ Koruması
 • Kimlik Avı yapan web sitelerini engeller
 • Gerçek Zamanlı Koruma
 • Reklam Destekli Yazılımları Kaldırır
 • VPN İnternet Güvenliği
 • Programlanmış Taramalar
 • Telefon Desteği
 • Canlı Sohbet Desteği
 • Windows Uyumlu
 • Apple Mac Uyumlu
 • Android Uyumlu
 • iPad/iPod Uyumlu

En İyi 5 Antivirüs

#1
TotalAV
#2
PC Protect
#3
McAfee
#4
Norton
#5
BullGuard
Total AV
En İyi Ücretsiz Antivirüs Koruma 2018

FiyatÜCRETSİZ


Açıklama

Bu sitede yer alan içerik, puanlar, derecelendirme, eğilimler ve değerlendirmeler tamamen eniyi10antivirus.com'un takdir yetkisindedir. Bilgiler kesinlikle araştırma ve bilgilendirme amacına yöneliktir. Tüm bilgileri güncel tutmak ve doğru olarak sunmak için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz, ancak sürekli değişkenlik gösteren antivirüs dünyası açısından bunu garanti edemeyiz. Bu bilgileri ücretsiz olarak sunabilmek için eniyi10antivirus.com burada ürünlerine yer verilen bazı şirketlerden maddi yardım almaktadır. Alınan maddi yardım seviyesi şirketlerin bulunduğu yeri ve sunum içindeki sıralarını belirlemektedir.