Mac cihazınızda virüs olduğunu nasıl bileceksiniz?

Windows ile karşılaştırıldığında, Mac virüslerine oldukça nadir rastlanır. Bu nedenle virüse "yakalanmadığınızı" düşünebilirsiniz. Ancak durum böyle değil. Mac cihazınızda virüs olup olmadığını söyleyebilmek için birkaç yol vardır.

Beklenmeyen açılır pencereler ve reklamlar – Reklam destekli yazılımlar Mac cihazlarında giderek daha da artmaktadır. Bu nedenle daha önce görmediğiniz yerlerde reklam görmeye başladıysanız bir reklam destekli yazılım virüsü bulaşmış olabilir. Bu durum özellikle internet tarayıcınızı açmadan önce oluşuyorsa, virüs olması muhtemeldir.

Bu nedenle iyi bir Mac antivirüs yazılımına ihtiyacınız var.

Mac cihazınız yavaş çalışıyor – Bu genellikle Mac cihazınızda bir çeşit virüs olduğunun belirtisidir. Bu bir zararlı yazılım, casus yazılım veya reklam destekli yazılım olabilir.  Zararlı yazılımlar en tehlikeli olanlardır, ancak Mac'a böyle bir virüsün bulaşma olasılığı azdır.

Bir zararlı yazılım taraması yapın - Emin olmak için bir antivirüs yazılımını indirin ve kurun. Bu virüs olup olmadığını kontrol etmek için en emin yoldur. Bu yazılım sadece virüs ve sistem hatalarını kontrol etmemeli, aynı zamanda herhangi tehlikeli bir yazılımı temizlemeli ve kaldırmalıdır.

Mac cihazınıza virüs bulaştığından şüphe ediyorsanız veya virüs bulaşmasını engellemek istiyorsanız, size bugün Total AV edinmenizi öneriyoruz.Disclosure

Bu sitede yer alan içerik, puanlar, derecelendirme, eğilimler ve değerlendirmeler tamamen eniyi10antivirus.com'un takdir yetkisindedir. Bilgiler kesinlikle araştırma ve bilgilendirme amacına yöneliktir. Tüm bilgileri güncel tutmak ve doğru olarak sunmak için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz, ancak sürekli değişkenlik gösteren antivirüs dünyası açısından bunu garanti edemeyiz. Bu bilgileri ücretsiz olarak sunabilmek için eniyi10antivirus.com burada ürünlerine yer verilen bazı şirketlerden maddi yardım almaktadır. Alınan maddi yardım seviyesi şirketlerin bulunduğu yeri ve sunum içindeki sıralarını belirlemektedir.